ZABIEGI ODŻYWCZE I REGENERACYJNE

To grupa zabiegów dedykowana osobom, które chcą poprawić kondycję naturalnych paznokci dłoni i stóp, skorygować ich wygląd lub uzyskać poradę dotyczącą pielęgnacji. Szczególnie rekomendowane po długim czasie noszenia lakierów hybrydowych lub stylizacji żelowej, czy akrylowej. Zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb klientki, ważną rolę odgrywa w nich także systematyczność pielęgnacji w domowym zaciszu.

Zabiegi regeneracyjne skoncentrowane są na rozpoczęciu procesu regeneracji, poprzedzone są manicure biologicznym polegającym na odsunięciu skórek i opiłowaniu paznokci. Przy wielu z nich odradzane jest usuwanie naskórka cążkami. 

Czas trwania: 0,5 – 1 h

Cena: 30 – 60 zł 

Manicure i pedicure japoński

Silnie nawilżający zabieg wzmacniający przesuszone i zmęczone paznokcie. Zalecany w szczególności osobom, których płytka jest twarda, ale kruszy się i rozwarstwia.

Zabieg składa się z dwóch etapów: w pierwszym, w płytkę wcierana jest krzemionka z Morza Japońskiego – to pasta bogata w witaminy A, E, H i B5. Następnie paznokcie są polerowane pyłkiem pszczelim, który nadaje im perłowy połysk i chroni przed wypłukiwaniem krzemionki. Efekt wizualny utrzymuje się około 3 tygodni, natomiast wzmocnienie paznokci obserwowane jest po około 3-5 zabiegach w kilkunastodniowych odstępach czasowych. Po zabiegu nie zalecamy malowania paznokci ani przedłużania paznokci – natłuszczenie płytki może negatywnie wpływać na przyczepność żeli oraz lakierów.

Zabieg IBX

Zabieg naprawczy, który penetruje płytkę i przenika do jej wnętrza, zamiast zostawać na jej powierzchni, jak w przypadku tradycyjnych odżywek do paznokci. Jest dedykowany w szczególności osobom z uszkodzoną mechanicznie (np. po samodzielnym usuwaniu lakieru hybrydowego) lub przesuszoną płytką (białe plamki, kruche końcówki).

Zabieg skład się z dwóch etapów: pierwszy to aplikacja preparatu wypełniającego uszkodzone mechanicznie miejsca, w drugim etapie na całe płytki paznokci aplikowana jest odżywka zawierająca monomery i olejek jojoba. Monomery wypełniają szczeliny w paznokciu oraz zatrzymują cząsteczki olejku, co pozwala utrzymać optymalne nawilżenie. Efekt to wyrównana powierzchnia płytki, czyli widoczna poprawa wizualna już po pierwszym zabiegu. Długotrwałe wzmocnienie paznokci można zaobserwować po około 5 aplikacjach IBX, ponieważ dzięki nawilżeniu i wzmocnieniu odrastająca płytka jest wyraźnie zdrowsza. Zabiegi należy powtarzać w kilkunastodniowych odstępach, a ich zaletą jest to, że mogą być stosowane pod żel oraz lakier hybrydowy, nie osłabiając przyczepności produktów.

Pedicure kwasowy Callus Peel

Jest to metoda bardzo skuteczna, będąca alternatywą dla tradycyjnego pedicure i dedykowana w szczególności osobom z problematyczną skórą. W zabiegu wykorzystywane są kwasy, które rozpuszczają martwy naskórek docierając do jego głębokich warstw i pozwalają go następnie łatwo usunąć mechanicznie.

Zestaw do peelingu zawiera naturalne kwasy, które nie wywołują podrażnień ani bólu, to kwasy winny, cytrynowy i mlekowy. Po rozmiękczeniu i usunięciu naskórka stosuje się krem, zawierający środki nawilżające i kwas w niskim stężeniu, co powoduje, że zabieg działa na naskórek jeszcze kilka godzin po opuszczeniu gabinetu.

Rekonstrukcja uszkodzonego paznokcia

Zabieg pomocniczy w wyjątkowych przypadkach utraty części naturalnej płytki paznokcia lub silnego mechanicznego uszkodzenia, z którym często borykają się osoby uprawiające sport.

Zabieg polega na odbudowie płytki przy użyciu żelu, akrylu lub przeciwbakteryjnego żelu Gehwol w przypadku rekonstrukcji na paznokciach stóp. Taka stylizacja doskonale imituje naturalną płytkę i stanowi warstwę ochronną, dzięki czemu paznokieć może odrosnąć zdrowo, we właściwym kierunku. W przypadkach trwałych uszkodzeń, to jedyne rozwiązanie, aby cieszyć się zdrowy wyglądem dłoni lub stóp. W naszym gabinecie gwarantujemy dyskrecję, pełen profesjonalizm i doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu kłopotów.